Кошик 0

Уряд вирішив продовжити програму 20% -ї компенсації вартості негазових котлів

Кабінет міністрів України вирішив продовжити дію програми, згідно з якою населенню з державного бюджету будуть компенсуватися 20% кредиту на установку котлів, які використовують альтернативне газу паливо. "Ви йдете в Ощадбанк, берете кредит, і 20% вартості котла компенсує держава", - сказав прем'єр-міністр Арсен Яценюк в програмі "ТСН.Тиждень" в неділю ввечері.

За його словами, планується поширити практику компенсації з бюджету також на утеплення житла, установку нових вікон і енергомодернізації.

"Компенсація з державного бюджету буде від 30% до 40% вартості придбаних енергоматеріалів на утеплення, теплоізоляцію і тепломодернізацію", - сказав прем'єр.

Як зазначив А.Яценюк, Німеччина надасть Україні довгостроковий кредит в обсязі EUR500 млн, EUR300 млн з яких буде направлено на утеплення будинків і модернізацію українських теплокомуненерго.

Як повідомлялося, на початку жовтня 2014 року уряд прийняв рішення направити невитрачені раніше кошти Європейського Союзу в обсязі 50 млн грн на компенсацію населенню 20%, але не більше 5 тис.грн вартості купованих в кредит котлів вітчизняного виробництва, що працюють на будь-яких видах палива і енергії , крім природного газу.

За даними державного Ощадбанку (Київ), кредит надається на термін до 36 місяців під 25% річних.  Обов'язковий власний внесок клієнта - 10% вартості котла. Мінімальна сума кредиту - 1 тис.грн, максимальна - 30 тис.грн.

За словами голови правління Ощадбанку Андрія Пишного, розроблений спільно з урядом ефективний механізм кредитування дозволить перейти на альтернативні види опалення близько 34 тис. Домогосподарств в Україні.

Станом на 26 лютого 2015 року було видано близько 1,77 тис. Кредитів на загальну суму 31 млн грн.

Джерело: Интерфакс-Украина