Кошик 0

Порядок оформлення тарифів на електроопалення.

Багатьох споживачів цікавить питання як законно зареєструвати тарифи на електроопалення, тим самим істотно знизити витрати на оплату спожитої електроенергії та заощадити свої кошти.

 

Розрахунки за спожиту електричну енергію побутовими споживачами здійснюються відповідно до постанови НКРЕ України «Про тарифи на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам» від 23.04.2012 р .. № 497, а також постановою НКРЕ України "Про порядок застосування тарифів на електроенергію" від 23.04.2012 № 497.

Порядок надання тарифів побутовим споживачам електричної енергії, які використовують електротермічні засоби опалення, наданий в роз'ясненні НКРЕ України від 07.05.2013 №3100/13/347-13 і передбачає наступне.

Відповідно до положень Закону України "Про архітектурну діяльність", порядком підтвердження того, що будинок в установленому порядку обладнаний кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками та є проектна документація. Таким чином, тариф на електроопалення для об'єктів архітектури енергопостачальником може застосовуватися відповідно до проектних рішень.

Зазначена необхідність визначена також пунктом 42 Правил користування електричною енергією для населення (далі Правила), яким чітко встановлено, що споживач електричної енергії зобов'язаний узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності.

Крім того, нормами пункту 4 Правил встановлено, що в договорі обов'язково вказується величина потужності, яка визначається виходячи з потужності наявних у споживача струмоприймачів.При цьому загальна потужність не може бути вище потужність, передбачену технічними умовами чи технічними характеристиками електромережі споживача.

Згідно ст.152 Житлового кодексу України переобладнання житлових будинків здійснюється на підставі дозволу виконавчого органу місцевої ради народних депутатів.

З огляду на вищевикладене, з метою обладнання житлового будинку споживача в установленому порядку кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками, йому необхідно виконати наступні умови:

Для новобудов:
замовити технічні умови;  (Звернутися в Інформаційно-консультаційний відділ АК "Харківобленерго" або до відповідного відділення районних електричних мереж);
розробити проект електропостачання житлового будинку (об'єкта архітектури) і подати його на погодження енергопостачальнику;
встановити і підключити електрообладнання відповідно до проектного рішення;
власниками об'єктів проводиться введення в експлуатацію реконструйованих та/або побудованих або технічно переоснащених об'єктів;
подати письмову заяву енергопостачальнику на укладення договору про користування електричною енергією (далі договір) (п. 3 і п. 7 ПКЕЕН), надавши документи про право власності або користування на житло, паспорт та ідентифікаційний код, узгоджений проект електропостачання житлового будинку, а також декларацію  про готовність збудованого об'єкта в експлуатацію, в якій повинно бути зазначено вид опалення будинку.
Для існуючих електроустановок в межах дозволеної потужності:
розробити проект на переобладнання електричних мереж;
отримати у виконавчому органі місцевої ради народних депутатів дозвіл на переобладнання житлового будинку з метою встановлення електротермічних засобів опалення та / або стаціонарних електричних плит;
встановити і підключити електрообладнання відповідно до проектного рішення;
власниками об'єктів проводиться введення в експлуатацію реконструйованих та/або побудованих або технічно переоснащених об'єктів;
звернутися до енергопостачальника із письмовою заявою для внесення відповідних змін до договору та надати необхідні документи для укладення такого з урахуванням проведених змін (документ виконавчого органу місцевої влади про відповідність переобладнаного об'єкта проектній документації, паспорт громадянина, ідентифікаційний код, документ про право власності або користування на об'єкт , технічний паспорт на будинок із зазначенням виду опалення).
Для існуючих електроустановок, вимагають збільшення дозволеної потужності з урахуванням використання електротермічних засобів опалення та / або стаціонарних електричних плит.

Виконавчому органу місцевої ради народних депутатів дозвіл на переобладнання житлового будинку з метою встановлення електротермічних засобів опалення та / або стаціонарних електричних плит;

Замовити технічні умови на збільшення потужності об'єкта архітектури; (Власнику або балансоутримувачу об'єкта архітектури звернутися в Інформаційно-консультаційного відділу АК "Харківобленерго" або до відповідного відділення районних електричних мереж).
Розробити проект на переобладнання електричних мереж і подати його на погодження енергопостачальнику;
встановити і підключити електрообладнання відповідно до проектного рішення;

Власниками об'єктів проводиться введення в експлуатацію реконструйованих та / або побудованих або технічно переоснащених об'єктів;
звернутися до енергопостачальника із письмовою заявою для переукладення договору про користування електричною енергією з урахуванням проведених змін і надати необхідні документи (документ виконавчого органу місцевої влади про відповідність переобладнаного об'єкта проектній документації, паспорт громадянина, погоджений проект на переобладнання електричних мереж, копії протоколів електричних випробувань відповідно з п. 1.1. "Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів", ідентифікаційний код, документ про право власності або користування).
Для окремих квартир в багатоквартирних будинках:
Згідно з вимогами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», технічні умови видаються на інженерне забезпечення об'єкта будівництва - багатоквартирного житлового будинку, а не окремої квартири.  Тому, в разі встановлення електричних опалювальних приладів в окремих квартирах, призведе до збільшення величини потужності, технічні умови повинні розроблятися на об'єкт архітектури в цілому. Тобто, споживач повинен звернутися до власника (балансоутримувача) об'єкта архітектури, який в свою чергу, ініціювати коригування дозволеної потужності на величину приєднаної потужності.

Відповідно до зазначеного роз'яснення НКРЕ при наявності проектної документації на об'єкт архітектури (будинок) або для квартири - технічного паспорта БТІ, згідно з якими об'єкт архітектури (будинок) або квартира обладнана електроопалювальними установками та/або кухонними електроплитами, такий про об'єкт архітектури (зокрема,  будинок) або квартиру слід вважати обладнаними в установленому порядку електротермічними засобами опалення та / або стаціонарними електричними плитами для приготування їжі.

На житлові будинки, обладнані стаціонарними електроплитами та / або електроопалювальними установками з порушенням встановленого порядку, тариф вказаний вище не поширюється.