Кошик 0

Газ для населення в Україні з 1 квітня дорожчає на 280%

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, в рамках виконання Меморандуму з ключовим кредитором країни Міжнародним валютним фондом, підвищила з 1 квітня поточного року мінімальний тариф на газ для населення в 3,3 рази - до 3600 грн. за тисячу кубометрів палива. Відповідне рішення було прийнято на засіданні комісії у вівторок, 3 березня.

 

Згідно з рішенням комісії, мінімальний тариф для населення встановлюється в опалювальний сезон з 1 жовтня по 30 квітня при максимальному споживанні палива в обсязі до 200 кубометрів на місяць. У разі перевищення встановленого мінімального обсягу, наступні обсяги оплачуються з розрахунку 7188 грн. за тисячу кубометрів.

В період міжсезоння - з 1 травня по 30 вересня - вартість природного газу складе 7188 грн. за тисячу кубометрів, незалежно від обсягів споживання.

Крім того, за рішенням НКРЕКУ, тариф на газ для населення для приготування їжі встановлюється з 1 квітня на рівні 7188 грн. за тисячу кубометрів, що в 6 разів перевищує діючий тариф.

Підвищення тарифів на газ для всіх категорій споживачів в середньому складе 280%, як і було зафіксовано в меморандумі з МВФ, підписаному президентом, прем'єр-міністром, главами Мінфіну і Нацбанку в кінці лютого поточного року.

Джерело: Unian