Тел: 0 800 755-665,
 +38-(044)-222-98-17,
 +38-(099)-173-70-40,
+38-(096)-187-94-82
e-mail: kotly@tenko.ua

Еквітермічне регулювання. Що це таке? Як воно працює?
У цій статті ми хочемо коротко викласти про поняття еквітермічного регулювання і принцип роботи цієї функції.
Еквітермічне регулювання (ЕР) - спосіб управління котлом, при якому температура теплоносія регулюється в залежності від температури зовнішнього повітря. Датчик зовнішньої температури постійно контролює зміни погоди, і регулятор відповідно за заздалегідь налаштованими залежностями регулює температуру води в системі опалення (і, тим самим, температуру повітря в об'єкті) так, щоб забезпечувався постійний тепловий комфорт. При доповненні цієї системи кімнатним регулятором або термостатичними радіаторними клапанами, можна створити надійний, економічний і приємний спосіб опалення Вашого будинку і підвищити тепловий комфорт.
На багатьох сайтах ЕР описується як простенька лінійна функція залежності температури теплоносія від температури навколишнього середовища. Насправді ж, ЕР представляє собою більш складну функцію. По-перше, залежність не від температури навколишнього середовища, а від погоди, тобто додатково потрібно враховувати як мінімум вологість повітря, освітленість сонцем. По-друге, відносно стіни приміщення, яке Ви опалюєте, необхідно враховувати її теплопровідність, площу і, можливо, теплоємність. По-третє, щодо внутрішнього простору, потрібно враховувати тепловіддачу радіатора, об'єм приміщення і навіть кількість людей, що знаходяться там одночасно,  і всіляких установок, в результаті роботи яких виробляється тепло, все це може мати значення.
Для побудови математичної моделі, яка б адекватно описувала б функцію ЕР необхідно провести експериментальні дослідження, наприклад повний факторний експеримент (ПФЕ), тобто без підтвердження повторюваності необхідно провести 2^8=256 експериментів. Навіть якщо припустити, що частина чинників виявилася незначною і відкинути їх, і припустити що залишилося всього 4 чинника, то кількість експериментів скорочується до 16 + необхідність багаторазового повторення експерименту в кожній його точці і перевірка адекватності моделі в нульовій точці експерименту, вийде не менше 51.
Якщо припустити що лінійні залежності, то модель може спроститися до лінійного рівняння, але при цьому зовнішній датчик повинен враховувати значущі фактори погоди, тоді відгук функції складається з декількох лінійних залежностей. ЕР - спосіб, який ідеально підходить для вчених-ентузіастів... Для реалізації ЕР необхідна складна система, що створює додаткову надмірність всій системі і складності для користувача при налаштуванні.
Найбільш придатним є кімнатний датчик температури, який управляє нагріванням води виключно в залежності від встановленої кімнатної температури, інші чинники втрачають свою значимість.

TOP сайтов StroimDom.com.ua