Тел: 0 800 755-665,
 +38-(044)-222-98-17,
 +38-(099)-173-70-40,
+38-(096)-187-94-82
e-mail: kotly@tenko.ua

Багатьох споживачів цікавить питання як законно зареєструвати тарифи на електроопалення, тим самим суттєво знизити витрати на оплату спожитої електроенергії, та заощадити свої кошти.
Розрахунки за спожиту електричну енергію побутовими споживачами здійснюються згідно з постановою НКРЕ України «Про тарифи на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам» від 23.04.2012 р. № 497, а також постановою НКРЕ України “Про порядок застосування тарифів на електроенергію” від 23.04.2012 № 498.
Порядок надання тарифів побутовим споживачам електричної енергії, які використовують електротермічні засоби опалення, наданий у роз'ясненні НКРЕ України від 07.05.2013 № 3100/13/347-13 та передбачає наступне.
Відповідно до положень Закону України “Про архітектурну діяльність”, порядком підтвердження того, що будинок в установленому порядку обладнаний кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками є проектна документація. Отже, тариф на електроопалення для об’єктів архітектури енергопостачальником може застосовуватися відповідно до проектних рішень.

Вказана необхідність визначена також пунктом 42 Правил користування електричною енергією для населення (далі Правила), яким чітко встановлено, що споживач електричної енергії зобов’язаний узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності.
Крім того, нормами пункту 4 Правил встановлено, що у договорі обов'язково зазначається величина потужності, яка визначається виходячи з потужності наявних у споживача струмоприймачів. При цьому загальна потужність не може бути вищою за потужність, передбачену технічними умовами чи технічними характеристиками електромережі споживача.
Згідно ст. 152 Житлового кодексу України переобладнання житлових будинків проводиться на підставі дозволу виконавчого органу місцевої ради народних депутатів.
Враховуючи вищевикладене, з метою обладнання житлового будинку споживача в установленому порядку кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками, йому необхідно виконати наступні умови:

Для новозбудованих об’єктів:

- замовити технічні умови; (звернутися до Інформаційно-консультаційного відділу АК “Харківобленерго” або до відповідного відділення районних електричних мереж);
- розробити проект електропостачання житлового будинку (об’єкта архітектури) та подати його на погодження енергопостачальнику;
- встановити і підключити електрообладнання у відповідності з проектним рішенням;
- власниками об'єктів проводиться введення в експлуатацію реконструйованих та/або побудованих або технічно переоснащених об'єктів;
- подати письмову заяву енергопостачальнику на укладення договору про користування електричною енергією (далі договір) (п. 3 та п. 7 ПКЕЕН), надавши документи про право власності або користування на житло, паспорт та ідентифікаційний код, узгоджений проект електропостачання житлового будинку, а також Декларацію про готовність збудованого об'єкта до експлуатації, в якій має бути зазначений вид опалення будинку.

Для існуючих електроустановок в межах дозволеної потужності:

- розробити проект на переобладнання електричних мереж;
- отримати у виконавчому органі місцевої ради народних депутатів дозвіл на переобладнання житлового будинку з метою встановлення електротермічних засобів опалення та/або стаціонарних електричних плит; - встановити і підключити електрообладнання у відповідності з проектним рішенням;
- власниками об'єктів проводиться введення в експлуатацію реконструйованих та/або побудованих або технічно переоснащених об'єктів;
- звернутися до енергопостачальника з письмовою заявою для внесення відповідних змін до договору та надати необхідні документи для укладення такого з урахуванням проведених змін (документ виконавчого органу місцевої влади про відповідність переобладнаного об'єкта проектній документації, паспорт громадянина, ідентифікаційний код, документ про право власності або користування на об'єкт, технічний паспорт на будинок із зазначенням виду опалення).

Для існуючих електроустановок, які потребують збільшення дозволеної потужності з урахування використання електротермічних засобів опалення та/або стаціонарних електричних плит.

Виконавчому органі місцевої ради народних депутатів дозвіл на переобладнання житлового будинку з метою встановлення електротермічних засобів опалення та/або стаціонарних електричних плит;
- замовити технічні умови на збільшення потужності об'єкту архітектури; (власнику або балансоутримувачу об'єкта архітектури звернутися до Інформаційно-консультаційного відділу АК “Харківобленерго” або до відповідного відділення районних електричних мереж );
- розробити проект на переобладнання електричних мереж та подати його на погодження енергопостачальнику;
- встановити та підключити електрообладнання відповідно до проектного рішення;
- власниками об'єктів проводиться введення в експлуатацію реконструйованих та/або побудованих або технічно переоснащених об'єктів;
- звернутися до енергопостачальника з письмовою заявою для переукладання договору про користування електричною енергією з врахуванням проведених змін та надати необхідні документи (документ виконавчого органу місцевої влади про відповідність переобладнаного об'єкта проектній документації, паспорт громадянина, узгоджений проект на переобладнання електричних мереж, копії протоколів електричних випробувань у відповідності до п. 1.1. “Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів”, ідентифікаційний код, документ про право власності або користування).

Для окремих квартир в багатоквартирних будинках:

Згідно з вимогами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», технічні умови видаються на інженерне забезпечення об’єкта будівництва – багатоквартирного житлового будинку, а не окремої квартири. Тому, в разі встановлення електричних опалювальних установок в окремих квартирах, що призведе до збільшення величини потужності, технічні умови повинні розроблятись на об’єкт архітектури в цілому. Тобто, споживач повинен звернутися до власника (балансоутримувача) об'єкта архітектури, який в свою чергу, має ініціювати коригування дозволеної потужності на величину приєднаної потужності.
Відповідно до зазначеного роз'яснення НКРЕ за наявності проектної документації на об'єкт архітектури (будинок) або для квартири - технічного паспорта БТІ, відповідно до яких об'єкт архітектури (будинок) або квартира обладнано електроопалювальними установками та/або кухонними електроплитами, такий об'єкт архітектури (зокрема, будинок) або квартиру слід вважати обладнаними в установленому порядку електротермічними засобами опалення та/або стаціонарними електричними плитами для приготування їжі.
На житлові будинки, які обладнані стаціонарними електроплитами та/або електроопалювальними установками з порушенням установленого порядку, тариф зазначений вище не поширюється.

TOP сайтов StroimDom.com.ua